Yunanistan'dan skandal karar! Türkiye'ye ret

Larisa İstinaf Mahkemesi , kasım ayında yakalanarak tutuklu yargılanan terör örgütü DHKP-C üyesi Ağarmış hakkındaki iade talebini reddetti.

haber7
0

Yunanistan ın başkenti Atina da kasım ayında yakalanan  terör örgütü DHKP-C üyesi Burak Ağarmış hakkında Türkiye nin iade talebi  reddedildi. 

Yunan Haber Ajansı ANA-MPA , Larisa İstinaf Mahkemesinin , tutuklu  yargılanan Ağarmış a ilişkin Türkiye nin iade talebine  ret  kararı verdiğini  duyurdu.

Savcının , mütalaasında "Türkiye nin insan haklarına ilişkin durumunun  iyi olmadığı" gerekçesiyle iadenin reddine yönelik görüş belirttiği kaydedilen  haberde , hakimlerin mütalaa yönünde  karar  vererek iade talebini reddettiği  belirtildi.

Böylece Yunan yargısı , yakalanan 9 DHKP-C üyesine yönelik Türkiye nin  6 ncı iade talebini de reddetmiş oldu. Larisa daki mahkeme , bu ay başında bir  diğer sanık Ali Ercan Gökoğlu hakkındaki iade talebine yönelik de  ret  kararı  almıştı.

Kasım sonunda Atina da üç hücre evine düzenlenen operasyonla yakalanan  DHKP-C üyeleri , "patlayıcı madde ve silah bulundurmak" , "terör örgütü üyesi  olmak" ve "sahte belge bulundurmak" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =