Porsche'den tarihi satış başarısı

 Porsche  ‘nin global satışları 2018 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 6 arttı. Bu dönemde 63 bin 500 adet otomobil satışı gerçekleştiren  Porsche  tarihindeki en başarılı ilk çeyr

haber7
0

Porsche yıla başarılı bir başlangıç yaptı. 2018 yılının ilk çeyreğinde  Porsche  AG dünya çapında yaklaşık 63 bin 500 adet otomobil satışı gerçekleştirdi ve satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 6 oranında artırdı. Bu ,  satış  rakamı spor otomobil üreticisinin tarihindeki en başarılı ilk çeyreği temsil ediyor. ABD , Avrupa ve şirketin ana pazarı olan Almanya’da Panamera ve 911 model serileri büyümedeki ana etkenler oldu.

Toplam büyümenin en yüksek olduğu yer satışların yüzde 10 artarak yaklaşık 14 bin araca ulaştığı ABD pazarı oldu. Model özelinde 2017’de piyasaya sürülen Panamera yaklaşık yüzde 200 oranında bir artışla yüzde bazında en yüksek büyümeyi gösterdi. Özellikle hibrit segment son derece olumlu bir gelişme kaydetti: Avrupa’da ilk çeyrek boyunca satılan Panamera modellerinin yüzde 60’ından fazlasını hibrit versiyonlar oluşturdu.  

Ayrıcalıklı olmak salt büyümeden daha ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =