Elon Musk'tan dev yatırım!

Sahibi olduğu tünel kazma şirketi The Boring Company'ye 100 milyon dolardan fazla para yatıran  Elon   Musk  ,  Hyperloop  gibi taşıma sistemleri için tünel ağları oluşturuyor

haber7
0

Elon  Musk  ın sahibi olduğu tünel kazma şirketi  The Boring Company  hakkında dün ortaya mali raporlar , şirketin mali kaynaklarının 112 ,5 milyon dolar olduğunu ortaya çıkardı.  Musk  ın şirket fonunun %90 ını karşıladığı belirtilen raporlara göre , dahi milyarder  The Boring Company  ye 100 milyon doların üzerinde para yatırmış durumda.

Hiçbir dış yatırımcının fonlama turuna katılmadığı  The Boring Company  nin , maddi kaynaklarının %90 ı  Musk  tarafından karşılanırken , kalan %10 un da şirketin kuruluş dönemindeki bazı çalışanlardan geldiği belirtildi.

Musk ın 2016 yılında kurduğu şirket ,  Hyperloop  gibi yeni ve yüksek hızlı taşıma sistemleri için yeraltında tünel ağları oluşturuyor. Birkaç hafta önce şirket , New York ile Washington arasını 29 dakikaya indirecek olan  Hyperloop  tünelleri için ABD hükümetinden onay almıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =