Acil çağrılar tek numaraya geçiyor

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Acil çağrıları  tek  çatı altında birleştirme’ projesi kapsamında İzmir'deki çalışmalar son hızla devam ediyor.

haber7
0

Yakın dönemde İzmir’de de faaliyete geçecek uygulamayla , artık  Acil  çağrılar için sadece 112 tuşlanacak. Asılsız ve gereksiz çağrılar için ilk etapta 250 TL lik , bunun devam etmesi halinde 500 TL lik bir para cezası uygulanacak. Daha sonra ise hapis cezalarına kadar yol açacak önlemler alınacak.

İçişleri Bakanlığının yürüttüğü ‘Acil çağrıları  tek  çatı altında birleştirme’ projesi kapsamında İzmir’de çalışmalar son aşamasına girdi. Türkiye genelinde 24 il’de aktif olarak yürütülen proje kapsamında İzmir’de de itfaiye , sağlık , jandarma , AFAD , orman , polis imdat ve sahil güvenlik  tek  çatı altında birleşecek. 

Kademeli olarak hayata geçecek

Acil çağrıları  tek  çatı altında birleştirme projesi hakkında bilgi veren İzmir 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Tuncay Volkan Bayat proje kapsamında 7 kurumun  tek  çatı altında birleştiğini belirterek "Tek çatı altında daha hızlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =