ABD'nin son planı: Türkiye sınırına Arap ordusu

Amerikan Wall Street Journal gazetesi , askerlerinin çekilmesinin ardından , ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde bir  Arap  gücü kurmayı planladığını belirtti.

haber7
0

Wall Street Journal (WSJ) gazetesi , ABD nin Suriye nin kuzeyinde bulunan güçlerinin yerine konuşlandırmak ve DAEŞ ile mücadelenin sona ermesinin ardından ülkenin kuzeydoğusunun yeniden istikrara kavuşmasına yardımcı olmak adına Araplardan oluşan bir birlik kurmayı planladığını bildirdi.

Gazetenin  ABD  li yetkililere dayandırdığı haberinde , Başkan Donald Trump ın kısa bir süre önce atadığı yeni Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton , Mısır ın istihbarat direktör vekili Abbas Kamil ile bir görüşme yaptığını belirtti.

 

Mısır da katılacak

Görüşmede , Bolton ın Mısır ın Suriye de bir  Arap  gücü oluşturma çabalarına katkı yapma ihtimalinin ele alındığı ifade edildi.

Yetkililer ,  ABD  yönetiminin Suriye nin kuzeyinin yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında Suudi Arabistan , Katar ve Birleşik  Arap  Emirlikleri (BAE) gibi ülkelerden finansman istediğini ve aynı zamanda  Arap  ülkelerinden asker ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =