Bakan Albayrak'tan Almanya açıklaması! Karar aldık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat  Albayrak  , "İki ülkenin birbirinin ticari partneri olarak özellikle yaklaşık 40 milyar avroya ulaşan ticaret hacmiyle , Türkiye'nin ithalatında 2'nci , ihracatında 1'inci ü

haber7
0

Albayrak ve Alman Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier , Berlin de gerçekleştirdikleri ikili görüşmenin ardından basına açıklamalarda bulundu.

Enerji forumu vesilesiyle Berlin de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirten  Albayrak  , Almanya da geçen ay kurulan hükümeti kutladı.

Albayrak , Türkiye-Almanya ilişkilerinin 100 yıllar öncesinden geldiğini , bölgesel ve küresel sınamalara rağmen bugüne kadar çok güçlü bir şekilde ayakta kaldığını ve geliştiğini anlattı.

Türkiye-Almanya arasında son dönemdeki ilişkilerin olması gereken noktanın bir hayli gerisinde olduğunu belirten  Albayrak  , "Türkiye olarak biz özellikle hükümet kurulduktan sonra  Almanya  da yeni dönemin 2017 yılından çok daha gerçekçi , rasyonel ve iki ülkenin faydasına olacak bir düzeyde gelişmesini istiyoruz." diye konuştu.

Türkiye nin terörle mücadeleden bütün dünyayı etkileyen mülteci krizine kadar hem Avrupa nın hem  Almanya  nın güvenliği noktasında çok önemli süreçler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =