İzmir'de başladı! Hollywood yıldızları bile kullanıyor

Et işleme tesisi bulunan girişimci , atık kemikleri değerlendirerek elde ettiği ilikli kemik suyu ve çorbayla yeni bir pazar yarattı.

haber7
0

Kemalpaşa ilçesinde et işleme tesisi kuran Hüseyin Cengiz , kalan  kemikleri değerlendirmek için bir arayışa girdi. Yaptığı yurt dışı gezileri  sırasında ilik suyu üzerine satış yapan iş yerlerini fark eden Cengiz , Türkiye ye döndükten sonra kemikleri değerlendirmek için Ar-Ge çalışması yürüttü. Cengiz , yapılan çalışmalar sonrası yüzde 100 dana kaval kemiği  kullanarak ilikli kemik suyu üretimine başladı. İlikli kemik suyunu Zel markasıyla piyasaya süren firma sahibi Cengiz ,  AA muhabirine , ilikli kemik suyunun doğal bir şifa kaynağı olduğunu ve  yüzyıllardır geleneksel bir lezzet olarak mutfaklarda yer aldığını belirtti.

Kemiklerin değerlendirilmesi için yaptıkları Ar-Ge çalışması sonrası  ilikli kemik suyunu üretip raflarda satışa çıktıklarını aktaran Cengiz ,  "Yaptığımız araştırma sonrasında ilikli kemik suyunun Türkiye de raflarda  olmadığını görünce biz bunu üretebilir miyiz? diye  başladı  proje. Ar-Ge ler  yapıldı ve raflara ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =