Topçu'dan 'Dilde, Fikirde, İşte birlik' vurgusu

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın  Topçu  Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY’un düzenlediği etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Yalçın Topçu konuşmasında şunları söyledi “Ben inanıyorum ki; Türkçe konuşan devletler , güçlü liderleri , değerli yazarları , kültür insanları ve STK’ları vesilesi ile beraber siyaset , beraber ticaret , beraber turizm , yapma hususunda çok daha fazla yüksek seviyelere ulaşacaklardır. Bu devletler inşallah ortak atamız İsmail Gaspıralı’nın bizlere vasiyet ettiği ‘dilde ,  Fikirde  ,  İşte  birlik’ hedefini gerçekleştirmiş olacaklardır.  İşte  o zaman sadece bizim medeniyet coğrafyamız değil , dünyanın bir tamamı , tarihte bizim atalarımızın söz sahibi olduğu zamanlardaki gibi yeniden güvenliğe , barışa , adalete ve refaha kavuşmuş olacaktır.” 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  Yalçın Topçu  Azerbaycan Devlet Sanatçısı , yazar Anar Rzayev in 80. doğum yılı için Ankara’da düzenlenen etkinliğe katıldı. Uluslararası  Türk Kültürü Teşkilatı  TÜRKSOY , Azerbaycan Yazarlar Birliği (AYB) , Türk Edebiyatı Vakfı (TEV) işbirliğinde düzenlenen etkinliğe yazarın aile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =