Orgeneral Akar Suudi mevdakişıyla görüştü

Genelkurmay Başkanı  Akar  ,  Suudi  Arabistanlı mevkidaşı Al-Rowaıly’nin resmi davetlisi olarak  Suudi  Arabistan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

haber7
0

Genelkurmay Başkanı  Orgeneral   Akar  , ziyaret esnasında  Suudi Arabistan  Genelkurmay Başkanı  Orgeneral  Fayiadh bin Ha’med Al-Rowaıly ile bölgesel güvenlik ve ikili askeri işbirliği konularının ele alındığı bir görüşme yaptı.

Orgeneral  Akar  , Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının da katıldığı Körfez Kalkanı-1 Tatbikatının Seçkin Gözlemci Günü’ne katıldı.

Suudi Arabistan ziyareti kapsamında  Orgeneral   Akar  , ayrıca  Suudi Arabistan  eski Genelkurmay Başkanı ve halihazırda Kraliyet Divanı Müsteşarı  Orgeneral  Abdurrahman bin Salih Albanyan , Bahreyn Savunma Kuvvetleri Genel Komutanı Mareşal Khalifa bin Ahmed Al-Khalıfa , Bangladeş Kara Kuvvetleri Komutanı  Orgeneral  Abu Belal Mohammad Shafıul Huq , Katar Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ghanem bin Shaheen Al-Ghanem , Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı  Orgeneral  Qamar Javed Bajwa , Pakistan eski Kara Kuvvetleri Komutanı ve hâlihazırda Terörizme Karşı İslami Askeri Koalisyon Komutanı olan Emekli  Orgeneral  Raheel Sharıf , Sudan Savunma Bakanı  Orgeneral  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =