Şok'un halka arz tarihi belli oldu

Yıldız Holding'in iştiraklerinden Gözde Girişim , yüzde 39 oranında sermaye payı ile hissedarı olduğu  Şok  Marketler'in  halka   arz  sürecini mayıs ayı içerisinde tamamlamayı planlıyor.

haber7
0

Bloomberg HT ye konuşan  Şok  Marketler CEO su Uğur Demirel ,  halka   arz  için en doğru zamanda başvuru yaptıklarını dile getirerek şöyle konuştu; "Mayıs ayında şirketi  halka   arz  etmiş olmayı umut ediyoruz. Gelen kaynağı şirkete enjekte edeceğiz. Neredeyse tamamı sermaye yatırımı yoluyla olacak. Ana hissedarımız Yıldız Holding in bu süreçte herhangi bir satışı yok , diğer ortakların ise kendi tercihleri.  halka   arz  sonrası borçların tamamını kapatmış olacağız" diye konuştu.

Şok Marketler in minimum yüzde 30 temettü dağıtma hedefi olduğunu belirten Demirel , "Her yıl dört bin kişiye istihdam sağlıyoruz ve bin yeni mağaza açmayı öngörüyoruz. Birkaç yıl daha bu şekilde devam edeceğiz" bilgilendirmesini yaptı. Uğur Demirel , mağaza açma sürecinde satın alma gibi bir gündemleri de olmadığını vurguladı.

Yıldız Holding in iştiraklerinden  Gözde Girişim  , yüzde 39 oranında sermaye payı ile hissedarı olduğu  Şok  Marketler in paylarının  halka  arzına ilişkin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =