Dikkat çeken sözler: Tezgah kuruldu!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey  Lavrov  , Suriye'de Doğu Guta'nın  Duma  ilçesinde düzenlenen kimyasal saldırının "tezgâhlandığını" savundu.

haber7
0

Lavrov , bölgedeki gelişmelerle ilgili İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC ye açıklamalarda bulundu.Rus bakan ,  Suriye  de kimyasal saldırı düzenlendiği belirtilen bölgeye ülkesinin müdahalede bulunduğu iddialarını reddederek , şunları kaydetti: 

"Rusya nın bölgeye müdahale etmediğinin garantisini verebilirim. Diğer devlet başkanlarına kaba davranamam , kendi ülkemin başkanına da kaba olamam ancak Fransa , İngiltere ve ABD nin liderlerinden bahsettiniz. Açıkça konuşmak gerekirse , onların atıfta bulunduğu tüm kanıtlar , haberlere ve sosyal medya ağlarına dayanıyor."

Duma da kimyasal saldırı yaşanmadığını ileri süren  Lavrov  , "Yaşanan şey , olay tezgâhlanmıştır." ifadesini kullandı.  Lavrov , İngiltere dahil Batılı güçlerin Rusyaile iletişim kanallarını kapattığını belirterek , taraflar arasındaki iletişim eksikliği sebebiyle ülkesi ve Batı nın Soğuk Savaş tan daha kötü bir durumla karşı karşıya olduğunun altını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =