İki ustadan Anadolu ezgileri

Yazar ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Bayram Bilge Tokel ve Halk Müziği sanatçısı Erkut Özkan , "Müzikli Söyleşi" programında sevenleriyle sohbet ederek , Anadolu'dan ezgiler seslendirdiler.

haber7
0

Yazar ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Bayram Bilge Tokel ve Halk Müziği sanatçısı Erkut Özkan ,  Esenler Belediyesi  Kültür İşleri Müdürlüğü nün düzenlediği "Müzikli Söyleşi" programında Esenlerli sevenleriyle bir araya geldi. Moderatörlüğünü Hakan Dedeler in yaptığı program , Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi nde gerçekleşti.

HİÇBİR YERDE OLMAYAN KAYITLARLA TÜRKÜ ARŞİVİ

Muharrem Ertaş , Neşet Ertaş , Hacı Taşan , Çekiç Ali , Bayram Aracı , Refik Başaran , Nida Tüfekçi albümlerinin hazırlanarak eserlerinin tanıtılmasında ve bugüne ulaşmasında büyük katkıları olan Tokel , hazırladığı arşivlerin nasıl oluştuğundan bahsederek , "Bu ustaların ailelerinde de hiçbir kayıt ve bilgi yoktu. Bilgiye erişmekte zorluk yaşadım. Bu insanların hayatlarıyla ilgili hiçbir kaynak yok , dolayısıyla uzun bir inceleme yapıldı. Eski arşiv kayıtlarını tarayarak albümleri oluşturduk. Bu isimler türkülerimizin köşe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =