Zeynep Alkış Tunceli’de gençlerle buluştu

TÜGVA tarafından  Tunceli  Pertek’te organize edilen gençlik söyleşilerine AK Parti MKYK Üyesi  Zeynep   Alkış  katıldı.

haber7
0

Alkış , gençlik buluşmasında “Kardeşlik Hukuku” üzerine konuştu. Renk , ırk , dil ve mezhep gözetmeden çalışmalar yürüttüklerini ifade eden  Alkış  , “Irkçılık ve mezhepçilik kardeşlik hukukumuzun üstüne geçemez. Mezhepçilik ve ırkçılık hastalıktır. Bu hastalıkla mücadelenin panzehiri bin yıllık kardeşliğimizdir” dedi.

Şırnakta’ki terör olayını da kınayan  Alkış  , “Kardeşlik , huzur ve istikrar ortamını hedef alan terörü lanetliyor , şehitlerimize Allah tan rahmet , yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

 

 

Terör örgütünün menşei , teröristin kimliği , eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör , insanlığın ortak düşmanıdır. Terör örgütlerine karşı tüm insanlık ortak mücadelede buluşmalıdır” dedi.

Küresel güçlerin Türkiye’nin başta Ortadoğu olmak üzere dünyada güçlü bir ses olmasından korktuklarını ifade eden  Alkış  , “Biz haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Cerablus ve Afrin’i ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =