Yapay zekalı robot  başkanlığa adaylığını koydu!

Japonya'da bir önceki belediye başkanlığı seçimlerini kaybetmiş olan Michihito Matsuda , bu kez  Yapay  zeka destekli bir robotu belediye başkanı olması için destekliyor.

haber7
0

Yapay zeka işlerimizi elimizden alacak , dünyayı ele geçirecek , insanlığı yok edecek derken Japonya’nın başkenti olan Tokyo’nun Tama ilçesinin belediye seçimlerine  Yapay  zeka destekli bir  robot  adaylığına  koydu  bile. Kadın formunda olan  Yapay  zeka destekli robotun seçim afişleri , Tama’nın dört bir yanına çoktan asılmış durumda.

Belediye seçimlerine  adaylığını  koyan  Yapay  zeka destekli robotun arkasında , 2014 yılında yine Tama belediye seçimlerine  aday  olmuş fakat kazanamamış Michihito Matsuda bulunuyor. Dünyada ilk kez bir robotun belediye başkanlığına  adaylığını  koyduğunu belirten Matsuda , robotun adaylık kampanyası için bir ofis ve internet sitesi dahi açmış durumda.

 

 

Yapay zekanın Tama’yı tamamen değiştirebileceğini söyleyen Matsuda , ‘’Yapay zekayla donanmış belediye başkanı sayesinde tarafsız ve dengeli bir politika güdeceğiz. Rüşvete , torpile ve duygusallığa yer yok!  Yapay  zeka seçilirse 100 kişiden 99 u memnun olacak.’’ dedi. Matsuda , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =