Gözlerinizi bahar alerjisinden korumanın 5 yolu

 bahar  aylarında en çok karşılaşılan şikayetlerden biri olan göz alerjisi ve tedavisi hakkında Memorial Ankara Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü’nden  Op. Dr. Neslihan Astam  bilgi verdi.

haber7
0

Bahar ayları pek çok insan tarafından en güzel mevsim olarak tanımlanırken alerjisi olanlar için zor bir dönemin başlangıcı olarak kabul ediliyor. Bu alerjilerden en çok payını alan organlardan biri de gözlerimiz… Sık görülen göz rahatsızlıkları arasında ilk sıralarda olan  göz alerjisi  yani alerjik konjonktivit , alınacak bazı tedbirlerle daha hafif atlatılabiliyor ya da önlenebiliyor. Memorial Ankara Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü’nden  Op. Dr. Neslihan Astam  ,  göz alerjisi  ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

ÇOCUKLUK ÇAĞINDA AĞIR SEYREDİYOR

Alerjik konjonktivit , günlük yaşamı olumsuz etkilemesinin yanı sıra göz sağlığı açısından da bir tehdit oluşturmaktadır. Göz yüzeyi , dış ortama açık olduğundan direkt temasla ortaya çıkan alerjik reaksiyonun görüldüğü organlardandır. Bu yüzden gözü tozdan , polenlerden ya da gelebilecek tehlikelerden korumak zordur.  bahar  aylarında ortaya çıkan polenler gözlerde gelişen alerjinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =