40 Hadis Yarışması’nda ödüller verildi

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen “Peygamberim Önderim  Hadis  Ezber Yarışması”nda dereceye girenlerin ödülleri sahiplerini buldu.

haber7
0

Sultanahmet Hacıbeşirağa Medresesi’nde düzenlenen törende konuşan Genç  ÖNDER  Genel Başkanı Abdullah Ceylan , “İmam hatip gençliğini birilerinin sosyal medya üzerinden çıkardığı tartışmalarla değil bu tablo ile değerlendirelim” dedi.

İstanbul’daki imam hatiplerde okuyan 5. ve 9. sınıf öğrencilerinin katılabildiği yarışmada katılımcılar , Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 40  Hadis  kitabındaki hadisleri ezberlediler. Sonra da yarışmaya başvuruda bulundular. Yarışmanın finali , 197 okul ve 11 bin öğrencinin katılımıyla Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Raşit Küçük Salonu nda yapıldı. Finale kalan yarışmacılara ödülleri ise Hacı Beşirağa Medresesi’nde düzenlenecek törenle verildi. Peygamberim Önderim 40  Hadis   Yarışması  Ödül Töreni , Bahçelievler Çobançeşme Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Onur Karabaş’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda  ÖNDER  Genel Başkanı Halit Bekiroğlu , eski genel başkanı Hüseyin Korkut , Genel Sekreter Yunus Tekgöçen , Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Sönmez , Demet Tezcan , Mehdi Barçın ve Genel Başkan Danışmanı Sabri Otağ hazır bulundu. Programa Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Özşener de katıldı.

ÖNEMLİ OLAN BU ALANI İHMAL ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =