2018 Berat Kandili ne zaman? Nisan ayının kaçına geliyor?

Geçtiğimiz gün Miraç Kandilini ibadetlerle dualarla karşılayan vatandaşlarımız şimdide  2018   Berat   Kandili  ne  zaman  sorusunun yanıtı aramaya başladı. Borçtan , hastalıktan , suç ve cezadan  Berat  etme , kurtulma&he

haber7
0

Ramazan ayına çok az bir  zaman  kanala kandil günlerini namazlarla , dualarla kısacası ibadetlerle geçirmek isteyen milyonlarca Müslüman  2018   Berat   Kandili  nin ne  zaman  olacağını merak etmeye başladı. Ramazan ın müjdecisi olan ve Şaban  ayının  içerisinde yer alan  Berat  Kandili borçtan , hastalıktan , suç ve cezadan  Berat  etme , kurtulma… günahlardan arınma , temize çıkma , İlahi af ve rahmete nail olma anlamına gelmektedir. Bu özel günü en güzel şekilde geçirmek ibadetlerle karşılamak isteyenler  Berat   Kandili  nin  Nisan   ayının  kaçına denk geldiğini araştırıyor.

2018  Berat  KANDİLİ NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı  2018  yılı itibariyle  Berat   Kandili  tarihini açıkladı. Buna göre Ramazan  ayının  müjdecisi olan  Berat   Kandili  30  Nisan  pazartesi günü ihya edilecek. Bugüne özel ibadetlerine yön vermek isteyenler Diyanet tarafından hazırlanacak programları takip edebilecek.

Ramazan ayı ne  zaman  başlıyor? Ramazan ın ilk günü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =