40 hadis yarışması ödül töreni yarın

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen “Peygamberim Önderim  hadis  Ezber Yarışması”nda sona gelindi.

haber7
0

Yarışmanın finali , 197 okul ve 11 bin öğrencinin katılımıyla Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Raşit Küçük Salonu nda yapıldı. Finale kalan yarışmacılara ödülleri 14 Nisan 2018 Cumartesi günü Hacı Beşirağa Medresesi’nde düzenlenecek törenle verilecek.

İstanbul’daki imam hatiplerde okuyan 5. ve 9. sınıf öğrencilerinin katılabildiği yarışmada katılımcılar , Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 40  hadis  kitabındaki hadisleri ezberlediler. Sonra da yarışmaya başvuruda bulundular. 

Hadis ve sünnetin önemi

Peygamberim Önderim  hadis  Ezber  yarışması  , imam hatip liselerinde okuyan öğrencilere İslam’ın temel kaynaklarından olan  hadis  ve sünnetin önemini kavratmak ,  hadis  metinlerini okuma ve anlama yeteneği kazandırarak güncel olaylar ışığında hadisleri doğru yorumlamalarına yardımcı olmak , ahlâkî değerleri kazandırmak ve bu değerlerin oluşmasında hadislerin rolünü fark ettirmek amacıyla düzenlendi. Yarışmada öğrencilerin mesleki bilgi , beceri ve yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayarak özgüven kazandırılması da amaçlandı.

Hitabet ve mimikler etkili oldu

İmam hatip ortaokulları ve imam hatip liselerinden yarışmaya katılan öğrenciler , Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =