The Jive Aces Türkiye’de ilk kez konser verdi

Türkiye’de ilk  kez  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey  konser  Salonu’nda sahne alan  The   Jive   Aces  coşkulu , renkli ve retro tarzıyla beğeni topladı.

haber7
0

Yüksek enerjili müzikleri , parlak kostümleri , coşkulu performansları ve ilginç mizah anlayışlarıyla dikkati çeken grup , dinleyicilerini adeta 1940’lı yıllara zaman yolculuğuna çıkardı.

Gecede ,  The   Jive   Aces  grubunun solisti Ian Clarkson , ukelele ile sergilediği performansının yanı sıra , seyirciyle diyaloğu ve ilginç dans figürleriyle dikkat topladı. Clarkson’a , trombonda Alex Dougles , davulda Peter Howell ve kontrbasta ise akrobatik hareketleriyle Ken Smith eşlik etti.    Piyanonun Durumu İyi (!)

 

 

The  Jive   Aces  grubunun profesör lakaplı piyanisti Vince Hurley , geceyi unutulmaz yapan bir diğer isim oldu. Hurley , piyano performansı ve icra esnasında sergilediği akrobatik hareketlerle , izleyenlerin soluğunu kesti. İzleyenler; bir yandan çılgınca zıplayan , bir yandan da piyona icra eden Hurley’in bir ara ayaklarıyla piyona çalmasına tanık oldu.    İzleyenler Swing Dansı ile katıldı

Gecede  The   Jive   Aces  grubuna , saksofonda Lottie B. , akordiyonda Grazia Bevilacqua , vokal olarak da Amy Baker eşlik etti.    Grubun söylediği When your Smiling , Mack  The  Knife , Buena Sera , Smile , La vie en Rose , I want you to be gibi şarkılara izleyiciler de sahneye çıkıp swing dansı yaparak katıldı.    Clarkson , konserin sonunda dinleyicilere Türkçe teşekkür etti.   Konserin ardından fuaye alanında albümlerini imzalayan sanatçılar , dinleyicilerle bol ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =