Konya'da 'Sütbank'a icra işlemi başladı

Konya'nın Ereğli ilçesinde ,  Sütbank  adlı oluşuma para yatırıp , hisse sahibi olan , son 2 yıldır da süt parasını alamayan katılımcılar , icra yoluyla hayvanlara el koymaya başladı.

haber7
0

Ereğli de , 2007 yılında , Orhan T. tarafından yaklaşık 450 dönümlük arazi üzerine kurulan Ekta Et ve Süt Ürünleri Anonim Şirketi nce Sütbank adlı sistem oluşturuldu. Sütbank a katılmak isteyen üyelerden toplanan paralarla , iddiaya göre , çiftliğe süt üretimi için büyükbaş alındı. Katılımcılara ise ödedikleri para karşılığı pay verilip , her ay hisseleri karşılığında süt parası alacakları belirtildi. İlk zamanlar katılımcılara , düzenli olarak para ödendi; ancak son yıllarda aralarında asker , polis , avukat ve savcıların da bulunduğu üyelere para ödenmemeye başlandı.

KATILIMCILAR  İCRA  İŞLEMİ BAŞLATTI 

Bir süre sonra katılımcılar , süt parası ödenmediği için hisselerinin paralarının iade edilmesini istedi. Paraları iade edilmeyen katılımcılar , icra  işlemi  başlattı. 2 milyon lira karşılında hissesi bulunduğunu kaydeden Mehmet Atmaca , alacağının bir kısmı olan 800 bin lira için dün çiftliğe gelip , 55 büyükbaşa haciz  işlemi  uygulattı. Atmaca , 2010 yılında Sütbank a dahil olup , ortak oldum. 2016 yılına kadar düzenli olarak hayvan başına aylık 100 ila 150 litre süt karşılığı bize para ödeniyordu. 2016 yılında , bize hayvanların bir kısmının hastalığa yakalandığını ve 9 ay para ödenmeyeceği söylendi. Bir süre şirket başka kişiye devredildi. Onlar da paraların bir süre ödenmeyeceği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =