Konya'da 'Sütbank'a icra işlemi başladı

Konya'nın Ereğli ilçesinde ,  Sütbank  adlı oluşuma para yatırıp , hisse sahibi olan , son 2 yıldır da süt parasını alamayan katılımcılar , icra yoluyla hayvanlara el koymaya başladı.

haber7
0

Ereğli de , 2007 yılında , Orhan T. tarafından yaklaşık 450 dönümlük arazi üzerine kurulan Ekta Et ve Süt Ürünleri Anonim Şirketi nce Sütbank adlı sistem oluşturuldu. Sütbank a katılmak isteyen üyelerden toplanan paralarla , iddiaya göre , çiftliğe süt üretimi için büyükbaş alındı. Katılımcılara ise ödedikleri para karşılığı pay verilip , her ay hisseleri karşılığında süt parası alacakları belirtildi. İlk zamanlar katılımcılara , düzenli olarak para ödendi; ancak son yıllarda aralarında asker , polis , avukat ve savcıların da bulunduğu üyelere para ödenmemeye başlandı.

KATILIMCILAR  İCRA  İŞLEMİ BAŞLATTI 

Bir süre sonra katılımcılar , süt parası ödenmediği için hisselerinin paralarının iade edilmesini istedi. Paraları iade edilmeyen katılımcılar , icra  işlemi  başlattı. 2 milyon lira karşılında hissesi bulunduğunu kaydeden Mehmet Atmaca , alacağının bir kısmı olan 800 bin lira için dün çiftliğe gelip , 55 büyükbaşa haciz  işlemi  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =