Fetömetre işe yaradı! Örgüt çökertildi

Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’nın FETÖ’cüleri tespit için 66 ana kriter ve 239 alt kriterden oluşturduğu Fetömetre sistemi önemli sonuçlar verdi.

haber7
0

TSK daki  FETÖ  cüleri belirlemek için kurulan  Fetömetre  önemli sonuçlar verdi. Kurmay subayların yüzde 80 i hakkında idari işlem uygulandı. İtirafçı olan 379 denizci 585 sivil imamı deşifre etti.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında  FETÖ  ile mücadelenin sistematik bir biçimde yürütülmesi için Personel Başkanlığı bünyesinde Adli Takip , İnceleme ve İdari İşlem (ATİİİ) Şubesi kuruldu. Tümamiral Cihat Yaycı nın , Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı’na atanmasının ardından oluşturulan ATİİİ Şube , Deniz Kuvvetleri’nde kamuoyunda  Fetömetre  olarak bilinen kriterler matrisi hazırladı. 66 ana kriter ve 239 alt kriterden oluşan matris kapsamında , ByLock kullanımı , himmet , sınav notları , Bank Asya hesap hareketleri gibi ayrıntılı İncelemeler ve idari işlemler , 17 bakanlık , 25 kamu kuruluşu ve savcılıklarla işbirliği içinde titizlikle yürütülüyor.

 

 

TABUR KOMUTANLARINA İŞLEM

Önemli sonuçlar veren incelemelerde ,  FETÖ  cülere soruları verilen sınav sonuçları detaylı olarak gözden geçirildi. Elde edilen bulgular ışığında , Deniz Harp Okulu’nda Tabur Komutanlığı yapan personelin tamamı hakkında idari işlem yapıldı. Araştırmalarda , 2000 yılından itibaren Askeri Liselere Giriş Sınavında test ortalama güçlüğü artmasına karşın tüm ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =