Alfa Romeo Giulia Coupe fark yaratacak!

 Alfa  Romeo’nun yeniden yükselişini simgeleyen  Giulia  , pek çok otomobil sever tarafından ilgiyle karşılandı. 2016 yılında yollara çıkan aracın çok daha sportif ve güçlü olan versiyonu artık birka&c

haber7
0

Autocar’ın haberine göre uzun süredir konuşulan  Giulia   Coupe  , çok kısa bir süre sonra yüzünü gösterecek. Sedan modelin kısaltılmış versiyonu olacak araç , kapılarının uzatılmasıyla tasarımsal olarak farklı bir yapıya bürünecek. Ayrıca  Alfa  mühendislerinin bagaj hacmini sedan kadar geniş yapmak için yoğun bir çaba harcadığı da dipnotlar arasında yer alıyor.

Diğer  Alfa   Romeo  modellerinin aksine  Giulia   Coupe  modelinin motor ayrıntıları , tasarımının önüne geçebilir.  Giulia  Quadrifoglio’da bulunan 510 beygirlik 2.9 litre V6 motorun yer alacağı araçta Formula 1 teknolojilerinden faydalanılacak. F1’de bulunan ERS sistemine benzeyen enerji dönüşüm teknolojisine sahip olacak araç , bu sayede 641 beygir gibi devasa bir güç üretecek.

Bu yılın sonunda ortaya çıkacak olan  Alfa   Romeo   Giulia  Coupe’nin Ekim ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasını bekleyebiliriz. Ayrıca  Coupe  otomobilin tarihsel mirasa sahip “Sprint” ya da “GTV” eki alabileceğine ilişkin iddialar olduğunu da belirtelim.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =