UMED Sinema Akademisi’nde eğitimler başladı

Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle hayata geçirdiği  UMED   Sinema  Akademisi’nde  eğitimler  başladı.

haber7
0

Eyüp Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ilk derse  UMED  Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Güngör ,  UMED  Yönetim Kurulu Üyesi Burak Öztürk ve Akademi Koordinatörü Abdulhamit Güler katıldı.

Ders öncesi konuşan  UMED  Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Güngör , gençlere ulaşmanın ve kültür sanat alanın faaliyet göstermenin önemine vurgu yaptı. “UMED olarak bugüne kadar Ankara , İstanbul ve Diyarbakır’da ücretsiz 5 medya okulu açtık.  Onlarca ilde medya ve algı yönetimi panelleri düzenledik. İlk kez  Sinema   Akademisi  yapıyoruz ama son olmayacak” diyen Güngör , “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği destek ile güzel işlere imza atarak daha verimli çalışmalar yapacağız inşallah. Genelde sanatın , özeldeyse sinemanın ne kadar önemli olduğunu zaman bize gösteriyor. Zamanın gerisinde kalmadan doğru adımlar atabilme gayesindeyiz. Bu bağlamda  UMED   Sinema  Akademisi’ni çok önemsiyoruz. Başvuru yoğunluğu ve seçilen katılımcıların profili bizi ziyadesiyle mutlu etti. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

İlk ders öncesi söz alan akademi koordinatörü Abduhamit Güler de  UMED   Sinema  Akademisi’nde eğitimlerin uygulama ağırlıklı yürütüleceğini ifade etti. Bugüne kadar çok kıymetli çalışmalara imza atan UMED’in  Sinema   Akademisi  ile yeni bir kulvarda yer almaya başladığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =