İlk parti yola çıktı! Kilosu...

Türkiye'de önemli  erkenci  ürün merkezlerinden Mersin'in Silifke ilçesinde örtü altında  kayısı  hasadına başlandı. İlk ürünün kilogram fiyatının 50-60 lira olması bekleniyor

haber7
0

Türkiye nin önemli  erkenci  yaş sebze ve meyve üretim alanı olan  Mersin  in Silifke ilçesinde örtü altında  kayısı  hasadı başladı. 

Üretici Hamza Gökler in serasında hasadı yapılan 100 kilogram  kayısı  , İzmir ve İstanbul a gönderildi. Kayısının kilogram fiyatının 50-60 lira arasında olması bekleniyor.

Silifke  kayısı  Üreticileri Birliği Başkanı İsmail Gürses , gazetecilere yaptığı açıklamada , hasat edilen kayısının gelen talebe göre çeşitli illere gönderileceğini söyledi.

İlçe genelindeki yaklaşık 10 bin ton  kayısı  hasadının yapılacağını aktaran Gürses , "Sezon boyunca hasadı yapılan ürünlerin 2 bin tonu , gelecek talebe göre birçok ülkeye ihraç edilecek. Kalan 8 bin tonu ise yurt içinde tüketilecek. Dileğimiz geçmiş yıllardaki gibi fiyatların bir anda çok aşağılara düşmemesi yönünde. Fiyatlar bir anda düşerse üreticilerimiz masraflarını alamadığı gibi zarar edip mağdur olurlar." dedi.

Üretici Hamza Gökler de bu sezon verimin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =