Araplar hücum etti! Fiyatlar resmen uçtu

Trabzon’a son yıllarda Arap yatırımcıların ilgisi  konut  fiyatlarını tırmandırdı.  Arap yatırımcılar  en çok Trabzon'un doğu bölgesindeki yerleşim yerlerinden  konut  almayı tercih ederken , Kaşüstü , Şana ve Ya

haber7
0

Konuyla ilgili bilgiler veren  Trabzon  İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası Başkanı Ayhan Taflan , Arap yatırımcıların  konut  bakımından yüzde 80’ni şehrin doğu bölgesini tercih ettiğini belirterek  konut  fiyatlarının da buna paralel olarak değiştiğini söyledi. Trabzon’da sıfır bir evin fiyatı en az 300 bin TL’den başladığını belirten Taflan ,  konut  almak için en uygun zamanın kış mevsimi olduğuna dikkat çekerek yabancı yatırımcıların piyasayı etkilediğini belirtti.

Arap yatırımcıların piyasayı hareketlendirdiklerini kaydeden Taflan , “Kış ayları bazı sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de durgun geçer Nisan dan sonra hareketlenmeye başlar. Dolayısıyla yaz ayları daha verimli geçtiğini söyleyebiliriz. Vatandaşa tavsiyemiz konutunu kışın alsın. Çünkü kış mevsiminde  Fiyatlar  daha uygun olur. Vatandaş genelde bunun tersini yapıyor” dedi.

Arapların  konut  almak için genelde şehrin doğusunu tercih ettiğini kaydeden Taflan , bunun da fiyatları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =