Prens'in çılgın projesinin maliyeti 3 milyar TL

Suudi Arabistan'ın  Katar  ile olan 60 kilometrelik kara sınırına kanal projesi 3  milyar  TL'ye mal olacak. Dev gemilerin bile geçiş yapabileceği kanal , turizm  projesinin  ilk adımı olacak.

haber7
0

Suudİ Arabistan da internet üzerinden yayın yapan "Sabq" gazetesinin haberine göre Suudi Arabistan ,  Katar  ile arasındaki 60 kilometrelik tek kara sınırında kanal inşa etmek için tam teşekküllü bir turizm projesi üzerinde çalışıyor.

1 YILDA TAMAMLANACAK , MALİYETİ 3 MİLYAR TL

Haberde , projenin resmi makamlar tarafından onaylanmayı beklediği , Suudi Arabistanlı 9 yatırımcı firmanın bir araya gelmesiyle yaklaşık 2.8  milyar  riyal (3  milyar  TL) maliyetle 12 ayda tamamlanacağı iddia edildi.

DOĞU SINIRLARI DENİZ OLACAK  Katar  DA ADAYA DÖNÜŞECEK

Suudi Arabistan ın  Katar  ile arasındaki sınır hattına kanal açması halinde doğu sınırları tamamen deniz olacak ve  Katar  da bir adaya dönüşecek. Düz ve kumsal olmasının yanı sıra yerleşim yerlerinin bulunmaması nedeniyle bu bölgede turizm  projesinin  uygulanacağı belirtiliyor.

DEV GEMİLER GEÇEBİLECEK

İki ülkeyi birbirinden ayıracak kanal 200 metre genişliğinde , 15-20 metre derinliğinde ve 60 kilometre uzunluğunda olacak. Yük veya yolcu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =