Rusya'dan ABD'ye: Sert şekilde cevap vereceğiz

 Rusya  Dışişleri Bakanlığı , ABD'nin Rusya'ya yönelik yeni yaptırım kararına tepki gösterdi.  Rusya  'Rus karşıtı saldırıya  Sert  bir  şekilde   cevap   vereceğiz  ancak her şeyden önce Washington'a bizimle yaptır

haber7
0

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada , 2011’den bu yana ABD’nin  Rusya  ya karşı 50’den fazla yaptırım uyguladığı hatırlatılarak , bunların hiç birinden sonuç alınamadığı kaydedildi.

ABD BİZİ KORKUTMAYA ÇALIŞIYOR

Açıklamada , “Washington ,  ABD  vizesini reddetmek , Rus iş dünyasının varlığını ve finans aktiflerini dondurmak suretiyle özel mülke el konulmasına ve başkalarının parasının kesilmesine soygun denildiğini unutarak korkutmaya çalışıyor.” ifadesi kullanıldı.

 

Washington’un  Rusya  ile ekonomik iş birliğine zarar vererek sıradan Amerikalılara ve kendi seçmenlerine de zarar verdiği belirtilen açıklamada ,  ABD’nin giderek "Amerikan değerlerini reddetmeye başladığı" savunuldu.

Hiçbir baskı önleminin  Rusya  yı seçtiği rotadan vazgeçirmeyeceği vurgulanan açıklamada , ABD’nin hedeflerine ulaşmadaki başarısızlığının sadece Rus toplumunu sağlamlaştırdığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =