Yunanistan geri atım atıyor! Küstah Bakan'a ayar

 Yunanistan  ile Türkiye arasındagerilim oluşturma yönünde tahrik edici adımlar atan Savunma Bakanı Panos Kammenos'a Başbakan Çipras müdahale etmeye hazırlanıyor.

haber7
0

Son dönemde oldukça sert ve tahrik etmeye yönelik çıkışlarla gündeme gelen Yunansitan Savunma Bakanı Panos Kammenos dün , sınıra 7 bin asker yığma sözleriyle Türkiye ye karşı tehditte bulunmuştu. Yunan Bakanın yersiz ve küstah çıkışına Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras müdahale geliyor.

ÇİPRAS UYARISI

 

 

Kammenos’un provokatif ifadeler içeren gereksiz çıkışlarının Yunan hükümetini zor durumda bırakırken , Aleksis Çipras , Kammenos un provakatif açıklamalarına sınırlama getirmeye hazırlanıyor. Çipras ın Savunma Bakanı’yla görüşeceği , gereksiz çıkışlardan kaçınması ve kullandığı üsluba dikkat etmesi yönünde uyarılarda bulunması bekleniyor.

Çipras daha önce yaptığı açıklamada Türkiye ye karşı soğukkanlı ve sağduyulu davranma çağrısında bulunurken , özellikle bu durumdan rahatsızlık duyan muhalefetin de  Kammenos’u ‘yangına benzin dökmekle’ suçladığı ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =