2018 Fitre miktarı kaç TL? Diyanet en az ne kadar verileceğini açıkladı!

 Diyanet  İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre  2018  yılı itibariyle  Fitre   miktarı  belli oldu. Peki oruç fitresi olarak da adlandırılan Ramazan fitresi bu sene  kaç  TL oldu?

haber7
0

Ramazan ayına çok az bir zaman kala Diyanet İşleri Başkanlığı resmi sitesi üzerinden  2018   Fitre  miktarının en az kaç TL olduğunu açıkladı.

Her sene olduğu gibi bu senede oruç fitresi en az ne  kadar  kaç TL olacak sorusu en çok merak edilen konu olurken  Diyanet  soru işaretlerini kaldırdı.

2018 FİTRE MİKTARI KAÇ TL?

Diyanet İşleri Başkanlığı na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu , bu yılki  Fitre  yi belirlerken bir kişinin asgari geçim tutarını hesapladı. Buna göre  2018  yılı  Fitre  tutarı 19 TL olarak belirlendi.

Belirlenen bu miktarın , "asgari miktar" olduğu , fıtır sadakasında verilecek miktar konusunda bir üst sınır bulunmadığı ifade edildi.

FİTRE NEDİR? 

Temel ihtiyaçlarının dışında belli bir mala sahip ve durumu iyi olan oruç tutamayacak durumda olan insanların Müslümanların ramazan ayında fakirlere verdikleri yardıma fıtır sadakası denir. Buna ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =