Araplar dev yatırım için Türkiye'ye geliyor

Başbakanlık  yatırım  Destek ve Tanıtım Ajansının (TYDTA) organizasyonuyla Türkiye'ye gelen çok sayıda  Arap  işadamı , Konya'da milyonlarca dolarlık yatırımlarla et ve süt üretimine başlayacak.

haber7
0

TYDTA organizesinde geçtiğimiz günlerde Körfez ülkelerinden  Konya  ya gelen 200 iş adamı , kentte tarım ve  hayvancılık  alanındaki faaliyetleri inceledi.

Sektörün paydaşlarıyla da ikili iş görüşmelerde bulunan  Arap  yatırımcılar , cazip  yatırım  imkanlarını değerlendirmek için anlaşmalar imzeledi.

Ucuz et için yatırımlar etkili olacak

Suudi Arabistan ın Cidde kentinde yaşayan Muhammed Al Nahdi ,  yatırım  yapmak için geldiği  Konya  da AA muhabirine açıklamada bulundu. 

Cidde de ziraat ve hayvancılıkla ilgili şirketi olduğunu anlatan Al Nahdi , ilk yurt dışı yatırımını da Türkiye de yapacağını dile getirdi.

Al Nahdi ,  hayvancılık  sektöründe Türkiye nin olanaklarının  yatırım  yapma kararında etkili olduğunu belirterek , iklim ve hükümetin sağladığı olanakların da cezbedici olduğunu vurguladı.

Hatay da kuracağı çiftlikte et üretimine başlayacağını ifade eden Al Nahdi , şöyle konuştu:

"Türkiye de büyükbaş  hayvancılık  üzerine yaklaşık 10 milyon dolarlık  yatırım  yapacağım. Burada bir müessese kurdum. Etkenlere , pazara ve satış miktarına göre yatırımım artabilir. Et ve süt üretimi yapmayı planlıyorum. Türkiye zaman zaman et ithalatıyla gündeme geliyor. Ben ve arkadaşlarımının burada yapacağı yatırımların et ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =