Avrupa'nın Türkiye boykotu geri tepti

Avrupa’nın birçok ülkesinde Türkiye’den gelen ürünler ve Türkiye’ye turistik amaçlı seyahat planlarına karşı boykot çağrıları yapılıyor.

haber7
0

Türkiye’nin Afrin operasyonu sonrasında Almanya , Fransa , İtalya ve İngiltere gibi bazı  Avrupa  ülkelerinde Kürt halkıyla dayanışma amaçlı başlatılan boykot kampanyaları yayılıyor.

Türk ordusunun Suriye’de başlattığı operasyonu ‘katliam’ olarak tanımlayan ve Afrin operasyonunu ‘işgal’ olarak savunan bazı Avrupalı insan hakları aktivistleri , Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında ‘Made in Turkey’ (Türkiye’de üretildi) damgası olan , ‘868’ veya ‘869’ seri numarasıyla başlayan ürünleri satın almayarak boykot yapılması çağrısı yaptı.

Ayrıca Türkiye’ye turistik seyahat yapmak isteyen Avrupalılara da , ‘Türkiye’ye gitmeyin , orada harcayacağınız parayla daha fazla silah alınacak , daha fazla kan akacak’ çağrısı yapıldı.

Sosyal medyada #BoycottTurkey (Boykot Türkiye) ve #BoycottTurkeyTourism (Boykot Türkiye Turizm) etiketleri altında yapılan paylaşımlardan bazıları şunlar; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =