Burkina Faso'ya Sağlık Merkezi

 Sadakataşı  Derneği ,  Burkina  Faso'ya  Sağlık   Merkezi  açtı. Türkiye’nin yardımıyla bölgede binlerce kişi  Sağlık  hizmetine kavuştu.

haber7
0

Burkina  Faso  nun Maadougou bölgesinde  Sadakataşı  Derneği ile Şimal Vakfı , bölge insanının en büyük problemi olan  Sağlık  sorununun çözümü için Şimal Vakfı  Sağlık   Merkezi  ni inşa ederek hizmete açtı.    Ülkenin kuzeyinde Mali sınırına yakın bölgede inşa edilen  Sağlık  merkezinden 9 yerleşim biriminde yaşayan 35 bin kişi faydalanacak. Yapımı yaklaşık bir yıl süren 24 yatak kapasitesine sahip  Sağlık   Merkezi  , 8 oda , doktor lojmanı , acil müdahale odası , müşahade odası  ve kadın doğum ünitesine sahip. Hastanenin su ihtiyacını karşılamak için  ise hastane yanına bir su kuyusu açıldı.

  Ayağımıza batmış dikeni çıkarttınız    Sağlık Merkezi’nin açılış törenine Maadogou  Valisi  Aissata Angelina Traoré , Belediye Başkanı Ousmane Ouermi ,  Sadakataşı  Derneği Başkan Yardımcısı Cevdet Hasbal ve Şimal Vakfı yetkilileri ile binlerce vatandaş katıldı. Vali Traoré yaptığı açılış konuşmasında , bölgede  Sağlık  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =