Kızı için savaş verdi! Böyle kazandı...

 Engelli   hakları  savunucusu Natalie Weaver’ın  Kızı  için edilen hakaretlere karşı verdiği mücadele yıllar sonra sonuç verdi.

haber7
0

Engelli  hakları  savunucusu ,  Natalie Weaver  ın 9 yaşındaki  Kızı  Sophia , doğduğu günden bu yana pek çok ameliyat atlattı. Konuşamayan , göz teması ve çıkardığı seslerle ailesiyle iletişim kuran Sophia , çok zor bir hayat yaşıyor olsa da çok güçlü ve mutlu bir çocuk. Ancak çoğu internet kullanıcısı Sophia ya hakaretler yağdırıyor , çocuğun ölmesi gerektiğini söylüyor. Anne ise bu tip kişilere karşı büyük bir mücadele başlattı. 

Sophia yüzü , elleri ve ayaklarında deformasyonlarla doğdu. 1 yaşında ise minik bebeğe gelişim bozukluğu rahatsızlığı olan Rett sendromu teşhisi konuldu. Sonuç olarak Sophia nın , 7/24 ailesinin bakımına ihtiyacı vardı.

Anne  Natalie Weaver  , CNN e verdiği röportajda çocuğunun bugüne kadar 22 ameliyat geçirdiğini , beslenme tüpüne ve kolostomi (Kalın bağırsağın bir ameliyat ile karın ön duvarına bağlanması) çantasına bağlı olduğunu söyledi.

Habertürk ün aktardığına göre , Anne  Natalie Weaver  , kızının mükemmel olduğunu düşünüyor. Diğer yandan sosyal medyanın arkasına sığınan bazı kullanıcılar Sophia için ağza alınmayacak hakaretlerde bulunuyor. Acımasız tweet ler karşısında anne de kızını korumak için uğraş veriyor. 

İnternette kendisine ve çocuğuna yapılan hakaretlere alışkın olan anne , "İnsanlar incitmek için ellerinden geleni yapıyor. Bana çocuğumu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =