Diyarbakır'da UMED Medya Akademisi eğitime başladı

 UMED   Medya   Akademisi  Ankara ve İstanbul’dan sonra Diyarbakır'da...

haber7
0

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Uluslararası  Medya  Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle yeni nesil iletişimciler yetiştirilmesi amacıyla açılan  Medya  Okulu nda  eğitime  başlandı. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi nde  Medya  Okulu eğitiminin ilk haftası , Sabah Gazetesi’nden Kenan Kıran ve Anadolu Ajansı  Diyarbakır  Bölge Müdürü Erdem Gültekin’in verdiği eğitimlerle start verdi. Kenan Kıran , “Uygulamalı habercilik” ve “Polis Adliye Muhabirliği” , Erdem Gültekin ise , “Haber Yazım Teknikleri” hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Uluslararası  Medya  ve Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci de ilk dersin ardından yaptığı konuşmada , proje kapsamında alanında uzman , medyada aktif çalışan deneyimli gazeteciler ve basın danışmalarınca , haber yazım ve teknikleri , sosyal  Medya  uzmanlığı , basın danışmanlığı ve iletişim teknikleri ile internet ve televizyon haberciliği konusunda katılımcılara 8 hafta boyunca eğitim verileceğini söyledi.  UMED  olarak böylesine güzel bir şehirde  Medya  okulu açmanın bahtiyarlığını yaşadıklarını ifade eden Değirmenci , “Amacımız medyanın görevlerini , işlevlerini , ilkelerini , etkilerini anlatmak;  yanlışları ve doğruları da göstermek. Bize medeniyet şehrimizde gençlerle buluşma imkanı tanıyan  Diyarbakır  Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Cumali Atilla’ya teşekkür ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =