Kudüs Büyükelçisi Burak Duvarı'nda ayin yaptı

Amerika'nın Tel Aviv  Büyükelçisi  David  Friedman  , Kudüs'teki  Burak  Duvarı'nda (Ağlama Duvarı'nda)  ayin  yaparak siyasi konumunu aşıp kentin Yahudileştirilmesi çabalarına katkıda bulundu.

haber7
0

Filistin Enformasyon Bakanlığı ,  Friedman  ın ayine katılmasının işgal rejimi yanlısı siyasi rolünü de aşarak  Filistin  halkına ve kutsal mekanlarına karşı kışkırtıcılık yapan fanatik Yahudi cemaatlerinin ve işgal hükümetinin bir parçası haline geldiğini söyledi.

Bakanlık tarafından yayınlanan bildiride , Büyükelçi  Friedman  ın Telmud ayinine katılmasının dünyanın özgür ülkelerinin bu ırkçı büyükelçiye karşı tavır almasını gerektirdiği belirtildi.

 

 

Bildiride , ABD Tel Aviv Büyükelçisi nin Yahudi yerleşimini desteklediği ve uluslararası kararlara muhalefet ettiği , Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve Güvenlik Konseyi nin işgali reddeden kararlarını tanımadığına dikkat çekildi.

Filistin Enformasyon Bakanlığı , din ve ibadet özgürlüğünün işgal ve ırkçılık demek olmadığını kaydederek , ABD Büyükelçisi nin tavrının  Filistin  halkına karşı kışkırtma , Müslümanların ve Hıristiyanların kutsal mekanlarına yönelik ihlallere davet anlamına geldiğini ifade etti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =