Fransız gazeteci: Tehditleri Türkiye'ye sökmez!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un terör örgütü PYD/SDG’li bir heyeti Elysee Sarayı’ndan ağırlaması , Ankara-Paris hattında yeni bir gerilime yol açtı. Paris’in hamlesini yorumlayan  Fransız  g

haber7
0

Afrin operasyonunun tamamlanmasının ardından Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un terör örgütü PYD/PKK’nın paravanı Suriye Demokratik Güçleri’nden (SDG) bir grubu Elysee Sarayı’nda ağırlaması yeni bir krizin fitilini ateşledi. Ortadoğu uzmanı  Fransız   gazeteci  Georges Malbrunot , Ankara-Paris hattındaki gerilimi ve Elysee’nin yeni Suriye politikasını Star’a değerlendirdi. 

- Macron-SDG zirvesi sonrası  Fransız  basınında Münbiç’e asker gönderileceği yazıldı. Sizin de çalıştığınız Le Figaro gazetesi , internetteki haberini 3 kez değiştirirken , Elysee bu iddiaları yalanladı. Kriz nasıl ortaya çıktı? 

Yaşananın Le Figaro ile alakası yok. SDG veya onların iletişimden sorumlu yetkilileri , medya organlarına bir tuzak kurdu. Sözleri manipüle edilen Macron zor duruma düşürüldü. Fakat daha sonra Elysee’den yapılan açıklamayla yanlışlık giderildi. 

FRANSIZ ASKERİNİN SAYISI ARTABİLİR

- Sizce neden böyle bir manipülasyon yapıldı?

Ortaya atılan iddia sadece Macron’un laflarının SDG’liler tarafından çarpıtılarak yorumlanmasından ibaret. Bunun Türkiye’nin Münbiç operasyonunu engellemek adına yapıldığını düşünüyorum.

- Donald Trump ABD’nin Suriye’den çekileceğini duyurdu. Münbiç’te Fransızlar ile Amerikalılar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =