BİLKA'dan subliminal mesaj' uyarısı

Tarihte vahşet soykırım gibi isteklerine ulaşamayan kişilerin psikolojide bilinçaltının önem ve derinliğinin anlamasıyla birlikte  subliminal  mesajlar bu ellerde yeni ve korkunç bir silah haline geldi.

haber7
0

Tarihten günümüze kadar insanoğlu gerek tabiata gerekse diğer insanlara hükmetmek , onları emri altına almak istemiştir. Bu istek çoğu zaman aşırı ölçülerde kendisini göstermiş ve tarihte birçok misalde olduğu gibi zulüm , vahşet ve soykırım boyutlarına da ulaşmıştır. Bu isteğini dizginleyemeyen , hırslarına yenilen kişiler bu arzularını gerçekleştirebilmek için çeşitli yollar aramış , metodlar geliştirmişlerdir. Bu zulüm ve vahşetlere karşı peygamberler adil ve doğru olan hak ölçülerini tebliğ etmiş , insanların huzur ve sükûn içerisinde yaşamaları için gayret göstermişlerdir. Peygamberlerin insanoğlunun bu dinmeyen arzularına gem vurulması , törpülenmesi yönünde getirdikleri en önemli araç ahlak merkezli sistemler olmuştur. Nihayetinde din güzel ahlaktır.

İlim ahlak ile birlikte insanlığın hayrına sonuçlar vermektedir. Ahlaksız ellerde ilim bir silah gibi kullanılarak insanlığın felaketine yol açmaktadır. Ahlaksız , sapkın zihniyet sadece fen ilimlerini değil sosyal ilimleri de aynı amaçla kullanmaktadır. Melun mihraklar aslında ilimle sadece bu amaç için uğraşmaktadır. İlimde ulaşılan her sonucu kendi karanlık emellerine ulaşabilmek için bir silaha dönüştürmek istemektedirler. Psikolojide bilinçaltının önem ve derinliğinin anlaşılması ,  subliminal  mesajların keşfedilmesi bu ellerde yeni ve korkunç bir silaha ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =