Anadolu irfanından ümmet coğrafyasına

İMH Genel Merkezi Bahariye Mevlevihane’sinde  Anadolu  İrfanından  ümmet   coğrafyasına  Konulu Program Düzenlendi. Programda şehit Esma Biltacı’nın annesi Sena Abdulcevad da konuştu.

haber7
0

Programın başında Kur’an tilavetinden sonra  İMH Hanımlar Birimi Başkanı Meryem Terzi  kürsüye gelerek selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimine değinerek “Biz aslında darbe yaşamadık bir işgal girişimi yaşadık bu gibi girişimlerin yaşanmaması için sadece olaylar olduğu zaman harekete geçen bir camia olmak istemiyoruz her zaman hareketli olan her zaman uyanık olan bir ümmet olmak istiyoruz.” dedi.

Daha sonra İMH  Anadolu  Koordinatörlüğü Başkan Yardımcısı Zülal Bakkaş kürsüye gelerek imtihan dünyasında birçok musibetlerle karşılaşabileceğimizden bahsetti.

Konuşmasında “Yeryüzünde iyilerin ve kötülerin savaşı İslamiyet’ten önce de olduğu gibi İslamiyet’ten sonrada artarak devam etmiştir. Bizler bu dünyanın bir imtihandan ibaret olduğunun farkındayız. İslam yeryüzüne hâkim olana kadar , Allah nurunu tamamlayıncaya kadar mücadelemize devam etmeliyiz. Allah nasıl olsa sahip çıkar diye meydanları boş bırakamayız.” diyerek insanları uyanık olmaya davet etti.

Daha sonra 15 Temmuz gazisi Safiye Bayat kürsüye gelerek anneliğin önemine değindi. Konuşmasında “Annem bizi her konuda bilinçli evlat olarak yetiştirdi. Evlat sahibi olmak sadece evladının maddi ihtiyaçlarını karşılayıp onu okula göndermek değildir. Çocuğun eline cep telefonu verip televizyon karşısına oturtup ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =