Esrardan 20 kat daha tehlikeli  olan  ve dehşet bağımlılık yapan  Kristal   Meth  ve  Shunk  nedir? Daha çok Kuzey Kore’de meşhur  olan  ancak ülkemizde de görülmeye başlayan bu  uyuşturucu  çeşitlerinin özellikleri ne

haber7
0

Türkiye’de gençleri pençesine alan ve acı bir ölümün eşiğine sürükleyen bonzainin yerini şimdi de metamfetamin yani Kristal  Meth  ve Skunk  uyuşturucu  maddeleri almaya başladı. Esrardan 20 kat daha tehlikeli  olan   Kristal   Meth  ve  Shunk  ne yazık ki artık Türkiye’de de kullanılıyor. Avrupa’da yaygın kullanılan ve düşük fiyatla satılması nedeniyle ‘fakirin kokaini’ olarak adlandırılan  uyuşturucu  maddeleri  Kristal   Meth  ve  Shunk  , birçok gencin ani ölümünü hazırlıyor. Uzmanlar bu uyuşturucunun bağışıklık sistemini hızla çökerterek gençlerin ölümüne sebep olduğunu vurguladı. Bonzaiyle gençlerin ölümüne sebep  olan   uyuşturucu  tacirleri , son dönemde bonzaiden daha zararlı ve tehlikeli  olan   Kristal   Meth  (Metamfetamin) ve Skunk adlı maddeleri piyasaya sürüyor.

SKUNK NEDİR?

 

 

‘Kokarca’ bitkisi olarak bilinen skunk , ağır ve kötü bir kokuya sahip. Skunk maddesi melez bir niteliğe sahip. Skunkın tohumu , esrarın hammaddesi hint kenevirinin laboratuvar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesiyle geliştiriliyor.  uyuşturucu  satıcıları , skunkı ‘kimyevi değil , organik’ diyerek kurbanlarına pazarlıyor.

KRİSTAL  Meth  NEDİR?

Bonzai gibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =