Türkiye'nin ilk zeytin ormanı kuruldu

''3 milyon Suriyeli- 3 milyon Fidan'' projesinin  Gaziantep  ayağı başladı.

haber7
0

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ,  Almanya  nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann’ın Afrin’de gerçekleştirilen  zeytin  Dalı Harekatını işgal olarak değerlendirmesini hatırlatarak , Afrin bir işgal hareketi değildir; Afrin , Afrinlilerindir. Türkiye ,  zeytin  Dalı ile terörle mücadele etmektedir. Muhtemelen bu yanlış anlaşılmayı Büyükelçim düzeltecek , Türk halkının üzüntüsünü giderecektir dedi. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 3 Milyon  Suriyeli  3 Milyon-Fidan Projesi kapsamında Güngürge Mahallesi’nde oluşturulan Fatma Avlar ve Aylan Bebek Barış Ormanı’nda  Fidan  dikim töreni düzenlendi. Projeyle 20 bin  zeytin  fidanı dikilerek Türkiye’de ilk kez bir  zeytin   ormanı  kurulacak.

ŞAHİN: SAVAŞIN KAZANANI YOKTUR

Düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin , 3 Milyon Suriyeli-3 Milyon  Fidan  Projesi’nin başarılabileceğini tüm Dünya’ya gösterdiklerini bildirdi.

Şahin ,  zeytin  barıştır , kardeşliktir , sevgidir.  zeytin  Dalı , bizim için bugünlerde çok önemli bir semboldür; sevginin , barışın , kardeşliğin temsilidir. O kadar önemli bir süreçten geçiyoruz ki; dünya tarihi açısından bir dönüm noktası yaşanıyor. Her zaman iyiler ve kötülerin mücadelesi yapılmıştır , her ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =