Flaş iddia! 'Abbas isyancı bölge ilan edecek'

 Filistin  Başbakanı Rami el-Hamdallah'ın konvoyuna yönelik saldırının ardından Devlet Başkanı Mahmud  Abbas  ile  Hamas  arasında karşılıklı açıklamalarla tırmanan gerginlik henüz tam olarak uygulamaya konulamayan "ul

haber7
0

Abbas ın geçen pazartesi günü Ramallah ta Filistinli yöneticilerle bir araya geldiği toplantıda "saldırıdan  Hamas  ı sorumlu tutması ve  Gazze  ye yönelik bazı mali , hukuki kararlar alacağını" söylemesi bir anda  Filistin  gündeminin ilk sırasına oturdu.

Abbas ın söz konusu açıklamalarının olası neticelerine ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Filistinli uzmanlar ,  Hamas  ın  Gazze  deki yönetimi uzlaşı hükümetine teslim etmemesi durumunda binlerce memurun erken emekli edilmesinden  Gazze  nin "isyancı bölge" olarak ilanına kadar bir dizi yaptırımların gündeme gelebileceğini ifade etti.

"GAZZE YE GÖNDERİLEN TÜM KAYNAKLAR DONDURULABİLİR"

Filistinli gazeteci Muhammed Derağme ,  Abbas  ın söz konusu kararları bir hafta içinde alacağını belirtti.  Derağme , "Edindiğim bilgiler , Mısır ın durumu kontrol altına almak için mühlet istediği ve  Abbas  ın da  Hamas  ı ikna etmesi için Kahire yönetimine bir hafta süre tanıdığı şeklinde." dedi.

ABBAS IN ALACAĞI KARARLARA İLİŞKİN DERAGME , ŞUNLARI KAYDETTİ: 

"Bu ,  Abbas  ın  Filistin  yönetimi olarak  Gazze  ye sağladıkları finansmanı tamamen keseceği anlamına geliyor.  Abbas  örneğin elektrik , sağlık hizmetleri ve maaş ödemeleri gibi konularda finansman kesintisine gidebilir , bölgedeki bütün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =