UMED Sinema Akademisi İstanbul’da başlıyor

Uluslararası Medya ve  Enformasyon  Derneği , bugüne kadar hayata geçirdiği projelere yeni bir boyut kazandırıyor.

haber7
0

Ülke çapında çok sayıda Medya  Akademisi  açan ve sempozyum düzenleyen  UMED  , İstanbul’da  Sinema   Akademisi  düzenliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği  UMED   Sinema   Akademisi  7 Nisan da başlıyor.

Koordinatörlüğünü Abdulhamit Güler’in yapacağı akademi için başvurular başladı. 4 Nisan’a kadar devam edecek başvurular sonrası 5-6 Nisan’da mülakatlar yapılacak ve 7 Nisan’da  Sinema   Akademisi  başlayacak.

DEĞİRMENCİ: SİNEMAYA İLGİYİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ

Uluslararası Medya ve  Enformasyon  Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci  Sinema  alanındaki yetenekli gençler için ciddi bir girişimde bulunduklarını kaydetti. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğinin çok önemli olduğunu ifade eden Değirmenci , “Ülkemizi  Sinema  alanında sürekli ve nitelikli eserler üreten bir cazibe merkezi haline getirmeliyiz” dedi. Yazılı ve görsel medyaya yönelik çok sayıda çalışmalara imza attıklarını ifade eden Değirmenci ,  UMED  olarak , Kültür Sanat alanında da önemli projelere imza atacaklarını belirtti.  UMED  Başkanı Değirmenci , sinemaya ilgiyi artırmak ve ülke sinemasına yeni yetenekler kazandırmak için sorumluluk aldıklarını söyledi.

GÜLER: HEDEFİMİZ YENİ BİR BAKIŞ AÇISI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =