Barzani: Felaketin eşiğinde değiliz ama...

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan  Barzani  , bölgenin en çok ekonomik kriz nedeniyle sarsıldığını ancak sanıldığı gibi  Felaketin  eşinde de olmadığını söyledi.

haber7
0

Barzani , 21 Mart Nevruz Bayramı münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında , "2014 ten bu yana derin ve çetin krizlerle mücadele eden  IKBY  nin , birilerinin sandığı gibi  Felaketin   eşiğinde  olmadığını ve sağlıklı bir iç diyalogla hep birlikle aydınlık bir geleceğe ulaşmanın mümkün olduğunu" ifade etti.

"IRAK PARAYI KESİNCE BİZDE KRİZ ÇIKTI"

IKBY nin "terör örgütü DEAŞ la girilen savaşın yanı sıra siyasi çekişme , iç siyasetteki parçalanma ve bütçe kesintileri" gibi bir dizi sorunlarla mücadele ettiğini kaydeden  Barzani  , "bölgeyi etkileyen en büyük sorunun bütçe kesintisi kaynaklı ekonomik kriz olduğunu" dile getirdi. 

Barzani ayrıca , Bağdat yönetiminin çeşitli gerekçelerle 2014 ten bu yana   IKBY  nin anayasal hakkı olan bütçede kesintiye gitmesinin bölge ekonomisinde değişikliklere neden olduğunu belirtti. 

IKBY Başbakanı , "Halkın , sabırlı bekleyişi sayesinde ekonomik durumun normale döneceğinden emin olmasını istiyorum." ifadesini kullandı. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =