Türkiye'nin motor merkezi zirveye çıktı

 TEI  , tüm  Havacılık  otoriteleri tarafından tanınan ve sektördeki yetkinliğin en önemli göstergelerinden olan  Nadcap  akreditasyonlarının sayısını 10'a çıkardı.

haber7
0

Havacılık sanayisinde  motor  teknolojileri konusunda uluslararası üretici olan TUSAŞ  motor  Sanayii AŞ (TEI) , üretim kabiliyetlerini ve sahip olduğu standartları daha da yukarı taşıyor.

Havacılık motorlarında  Türkiye  nin lider firması olan ve vizyonunu "küresel rekabetçi özgün güç sistemlerinin sahibi olmak" şeklinde belirleyen  TEI  , yoluna emin adımlarla devam ediyor.

 

 

Motor parçası ve modülü üretimi ,  motor  montajı ve testi , bakım , onarım ve revizyon çalışmaları yürüten  TEI  , aynı zamanda hava platformlarında ortaya çıkan milli ürünlerde kullanılmak üzere insansız hava aracı , uçak ve helikopter  motor  projeleri için yoğun çalışma yapıyor.

TEI , tüm bu faaliyetleri  Havacılık  sanayisinin aradığı yüksek kalite standartları doğrultusunda gerçekleştiriyor.

TEI öncülüğü bırakmadı

Türkiye de  Havacılık  , uzay ve savunma sanayisine yönelik uluslararası kalite standartlarını belgeleyen ilk şirket olan  TEI  , revizyona geçişi de başarıyla tamamladı.  TEI  , "Havacılık , Uzay ve Savunma Sanayi Organizasyonları İçin Kalite Sistem Gereklilikleri Standardı AS9100" ve "Havacılık Bakım Organizasyonları İçin Kalite Sistem Gereklilikleri Standardı AS9110"u revize ederek geliştirdi. Şirket , yeni revizyona geçiş denetimlerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =