Kabil’de beş yıldızlı otele silahlı saldırı

Afganistan’ın başkenti Kabil’de  beş   yıldızlı   otele  dört  silahlı  kişi tarafından düzenlenen saldırıda en az 15 kişi öldü , onlarca kişi yaralandı.

haber7
0

Daily Pakistan Global’in saldırıya ilişkin haberine göre en az 15 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda ikinci saldırgan da güvenlik güçleri tarafından öldürüldü.

Tolo News’e göre otelin girişindeki iki güvenlik görevlisini vurarak öldüren saldırganlardan diğer ikisi ise otelin içinde hala bazı sivilleri rehin olarak tutuyor. Olay yeri ve çevresinden yapılan sosyal medya paylaşımları güvenlik güçleri ve saldırganlar arasında  silahlı  çatışmanın devam ettiğine işaret ediyor.

Haberde resmi olmayan kaynaklara göre saldırıda bir intihar bombacısının da olduğu ve saldırganların el bombaları ve otomatik silahlar kullandığı söylendi.

Afganistan İçişleri Bakanlığı sözcüsü Najib Danish özel kuvvetlerin saldırganlara müdahale hazırlığında olduğunu açıkladı.

Najib Danish “Kriz Müdahale Birimi (CRU) üyeleri ve Özel Kuvvetler de olay yerinde ve bazıları da otelin içerisinde” dedi ve bazı otel ziyaretçileri ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =