Google, kendisini engellemesine rağmen Çin de üçüncü ofisini açtı

 Google  ın arama motoruna  Çin  de erişim hala engelleniyor olsa da şirket ülkedeki  üçüncü   ofisini  açtı. TechCrunch ise  Google  dan bir şirket sözcüsünün yeni ofis planını doğruladığını yazdı.

hurriyet
0

Google ın TechCrunch a gönderdiği mailde Bölgede çalışma alanı için yere ihtiyaç olduğuna dair birçok geri dönüş aldık. Birkaç ay süren araştırmalar sonrasında da Shenzhende bir yer kiraladık. Ofis bu hafta açıldı ve şu anda faliyette denildi.

ABD li teknoloji devinin Shenzhen de açmış olduğu  üçüncü  ofis şirketin ülkedeki donanım ve Reklam pazarının büyümesine olan güvenini gösteriyor. Eskiden balıkçı kasabası olan fakat sonradan Asyanın Silikon Vadisi ne dönüşen Hong Konga sınır kenti Shenzen , aralarında Tencent ve Huawei nin de bulunduğu Çinli teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapıyor.

Çin de  Google  ın arama motoruna siyasi açıdan hassas içeriklerin sensörlendiği 2010 yılından beri erişim engelleniyor olsa da uygulama mağazası  Google  App Store ve çeviri uygulaması  Google  Translate kullanılabiliyor. Şirket geçtiğimiz aylarda Çinde bir de yapay zeka araştırma merkezi açmıştı.

Yeni ofisin Pekin ve Şangay da yaklaşık 600 insanın çalıştığı  Google  ofislerine tedarik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =