Tesla yı portakalla kandırdı, büyük ses getirdi!

Bir sürücü  Tesla  otomobilinin , yarı otonom sürüş modunda devamlı kendisine müdahale etmesine ilginç bir çözüm getirmiş.

hurriyet
0

Sürücüsüz araç teknolojisinin gelişmesiyle önümüzdeki yıllarda otonom arabaların ve buna uygun yolların yaygınlaşması beklenirken sabırsız bir sürücünün ilginç deneyi  büyük  yankı uyandırdı.

Habertürk ün haberine göre  Tesla  Model S P85D sahibi bir sürücü arabanın otopilot özelliğini yetersiz bularak kendince bir yöntem denedi. Yarı otonom sürüş sağlayan Model S de direksiyon simidine portakal yerleştiren Dave Mitton isimli kişi aracı tam otonom hale getirdi.

Şoförlerin dalması , uyuması vb. durumlara karşın manuel güvenlik önlemine sahip olan  Tesla  Model S , otonom sürüşün devam etmesi için sürücünün her iki dakikada bir aracın direksoyununa dokunmasını gerektiriyor.

Böylelikle basınç sensörleri harekete geçiyor ve arabanın kontrolünün fiziksel olarak bir sürücüde olup olmadığını anlayabiliyor , aksi takdirde sürücüye uyarı göndererek direksiyona dokunması için uyarı gönderiyor.

Dave Mitton bu güvenlik önlemini  Tesla  Model S direksiyonuna portakal sıkıştırarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =