Korkutan uyarı! Her an çökebilir

Nobel ödüllü Yale Üniversitesi profesörü ekonomist  Robert Shiller  , dijital para birimi Bitcoin'in  Her  an çökebileceği iddiasında bulundu.

haber7
0

Dijital para birimi Bitcoin`i "topyekun çöküşün" beklediğini iddia eden Nobel ödüllü Yale Üniversitesi profesörü ekonomist  Robert Shiller  , fiyattaki ani artışı yüzyıllar önce yaşanan "Lale Çılgınlığı"na benzetti.

CNBC ye konuşan Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller , toplumun fiyat konusunda bir konsensüse gelmediği sürece  Bitcoin  in gerçek değere sahip olmayacağını savundu. EkonomistShiller , "Altın gibi diğer varlıkların , insanlar bunları yatırım için değerlendirmese de bir fiyatı var" dedi."HOLLANDA DA YAŞANAN LALE ÇILGINLIĞI NI HATIRLATIYOR" "Mevcut durum bana , 1640 lı yıllarda Hollanda da yaşanan Lale Çılgınlığı nı hatırlatıyor" diyen Shiller , "Biz halen lale için para ödüyoruz ve bazen fazla para ödüyoruz.  Bitcoin   Her  an tamamen çökebilir ve herkes onu unutabilir. Bu çok olası bir sonuç. Ancak o ana kadar uzun zaman , hatta 100 yıl geçebilir" diye ekledi. Lale Çılgınlığı , Hollanda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =