Hamile kadın için seferber oldular

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde , köy yolunun kapalı olması nedeniyle hastaneye gidemeyen  Hamile  bir  kadın  ,  jandarma  ekipleri tarafından Skorsky helikopter ile hastaneye götürüldü.

haber7
0

Ağrı nın Diyadin ilçesinde , Dedebulak köyü Şahinbey mezrasında köy yolunun kapalı olması nedeniyle hastaneye gidemeyen  Hamile  bir  kadın  ,  jandarma  ekipleri tarafından Skorsky helikopter ile hastaneye götürüldü.

Ağrı Valiliği nden yapılan açıklamada ,  Ağrı  112 Acil servisi , Diyadin ilçesi Dedebulak köyü Şahinbey mezrasında ikamet eden bir kadının  Hamile  olduğu ve düşük yaptığı ihbarını aldı. Köy yolunun kapalı olması nedeniyle köye gidemeyen sağlık görevlileri durumu  jandarma  ve  Ağrı  Valiliği ne bildirdi. Vali Süleyman Elban ın talimatı ile Doğubayazıt ilçesinde bulunan  jandarma  Komutanlığına ait Skorsky tipi helikopter hastayı kurtarmak için Şahinbey mezrasına gitti. Kadını helikopter ile Diyadin Devlet Hastanesine getiren  jandarma  ekipleri , kadını 112 acil servis ekiplerine teslim etti. Hastanede sağlık görevlileri tarafından ilk müdahalesi yapılan  Hamile   kadın  , daha sonra Doğubayazıt Devlet Hastanesine sevk edildi.  Hamile  kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =