Kar esareti! Çevre illerle bağlantı kesildi...

Sivas'ta dün geceden itibaren etkili olan  Kar  yağış hayatı felç ederken , kentin  Çevre   illerle  karayolu bağlantısı kesildi.

haber7
0

Sivas ta dün sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar aralıklarla devam eden kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkisini arttırdı. Etkili olan  Kar  ve tipi nedeniyle Sivas ın çevre  illerle  karayolu bağlantısı kesildi. Sivas-Erzincan , Sivas-Malatya karayolu  Kar  yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Polis ekipleri araç geçişlerine izin vermedi. Tırlar , otobüsler ve diğer araçlar dinlenme noktalarında bekletildi. 

Kar yağışı nedeniyle öğrenciler ise karne sevinci yaşayamadı. Sivas Valiliği ,  Kar  nedeniyle okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin bir gün tatil edildiğini duyurdu. Engelli ve hamile kamu çalışanlarına da bir gün izin verildi. Okulların  Kar  nedeniyle tatil edilmesiyle öğrenciler yarıyıl tatiline bir gün erken başlamış oldu. Öğrencilerin karneleri velilere verildi. 

Karayollarının kapalı olması nedeniyle Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali nden polis ekipleri otobüslerin çıkışına izin vermedi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =